وضعیت – حالت آبادان آبادان بهداشتی دانشکده

وضعیت – حالت: آبادان آبادان بهداشتی دانشکده ماه رمضان موادغذایی آبادان تشدید پایش مراکز تهیه

گت بلاگز آبادان تشدید پایش مراکز تهیه و فروش مواد غذایی در ماه رمضان

مدیر گروه سلامت محیط و کار معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان از شدت یافتن پایش مراکز تهیه و فروش مواد غذایی در ماه رمضان در ماه رمضان خبر داد.

تشدید پایش مراکز تهیه و فروش مواد غذایی در ماه رمضان

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازآبادان؛جعفر ربیحاوی گفت: بر اساس برنامه ریزی انجام شده، ۲۷ گروه یک تا سه نفره کلر کنترل و پایش بهداشتی مراکز تهیه، توزیع و فروش موادغذایی و اماکن عمومی منطقه جنوب غرب خوزستان در ماه رمضان را به انجام می رسانند.
وی افزود: از ابتدای ماه رمضان با حضور بیش از ۶۰ نفر شدت یافتن نظارت بهداشتی بر مراکز تهیه، توزیع و فروش موادغذایی و اماکن عمومی با اولویت مراکز حساس شروع شد.
ربیحاوی اظهار کرد: در جهت اجرای این طرح تاکنون بیش از یک هزار و ۵۰۰ واحد صنفی مورد پایش قرار گرفته است.
وی با اشاره به صدور ۲۸۹ اخطار بهداشتی تصریح کرد: ۱۳ واحد صنفی متخلف به مراجع قضایی معرفی و دو واحد دیگر نیز پلمپ شد.
ربیحاوی، استفاده از دستگاه های پرتابل کنترل و پایش موادغذایی در تمامی اکیپ های نظارتی را یاد آور شد و گفت: تاکنون ۱۱۸ مورد نمونه برداری به وسیله دستگاه های مذکور انجام شده است است.
مدیر گروه سلامت کار و محیط دانشکده علوم پزشکی آبادان، این نمونه برداریها را مشمول بر کنترل کیفی روغنهای مصرفی، مصرف جوش شیرین در نان، میزان نمک، دمای موادغذایی و همچنین میزان آلودگی سطوح از جمله وسایل و ابزار کار و دستهای کارگران نام برد.
ربیحاوی افزود: کارشناسان این دانشکده به طور ۲۴ ساعته شکایات و گزارشات تخلفات بهداشتی اصناف که از طریق سامانه ۱۹۰ به سهولت در اختیار بازرسان قرار می گیرد، را پیگیرب می کنند.
به گفته وی در شهرستان های آبادان، خرمشهر و شادگان بیش از هفت هزار و ۱۳۸ واحد صنفی تحت پوشش دانشکده علوم پزشکی آبادان قرار دارند.
وی اظهار کرد: در طرح شدت یافتن بازرسی ماه مبارک رمضان تمام صنوف و اماکن عمومی با اولویت مراکز حساس از قبیل آش و حلیم فروشی ها، قنادی ها و زولبیا و بامیه پزی ها، مساجد، اماکن متبرکه و حسینیه ها بعنوان گروه نشانه تعیین شده است اند.
انتهای پیام/د

واژه های کلیدی: آبادان | آبادان | بهداشتی | دانشکده | ماه رمضان | موادغذایی | آبادان | تشدید پایش مراکز تهیه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog